Yeşil Kahve ve Faydaları

Yeşil Kahve Nedir ?

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Bildiğimiz normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir. Yeşil kahvenin insan sağlığı için birçok faydaları vardır.

Yeşil Kahvenin Faydaları

  • İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır ve zayıflatır,
  • Bazal metabolizmayı hızlandırır.
  • Kalori yakımını hızlandırır ve kilo verme sağlar.
  • Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler.
  • Enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir.
  • Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır.
  • Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Yeşil Kahve ile Zayıflama

Yeşil kahvenin yağ yakma ve zayıflatma özelliği bilinmektedir. Yeşil kahve hem sağlıklı hem de hızlı bir zayıflama sağlar.

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir

Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır.

Yeşil Kahve Zararları:

Yeşil kahve son zamanlarda zayıflama ürünü olarak vitrinlerde çok rastlanan ve kullanılan bir üründür. Ancak aşırı kahve tüketimi vücutta su tutulmasına neden olabileceği için yeşil kahve içilen dönemlerde günde en az 2.5 litre su içilmesi gerekmektedir.

Yeşil Kahve Nasıl İçilir

Yeşil kahve sabah ve akşam olarak günde 2 kez içilebilir. Fazlası zararlı olacaktır. Yeşil kahve içerek kilo verenlerin sayısı günden güne artmaktadır. Eğer sizde doğal bir yöntem ile zayıflamayı düşünüyorsanız yeşil kahveyi denemenizi öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


giriniz.